فعال کردن Hibernate در ویندوز ۱۰

فعال کردن Hibernate در ویندوز ۱۰

امتیاز بدهید

اگه شما هم از ویندوز ۸ به ۱۰ مهاجرت کردید حتما می دونید که روی ویندوز ۸ یه قابلیت وجود داشت که شما می تونستید سیستم خودتون رو به خواب زمستانی ببرید. اما همون طور که می دونید توی ویندوز۱۰ و ۸.۱ خبری از این قابلیت به طور پیش فرض نیست.

خب قبل ازهر چیزی بگم تفاوت حالت sleep با hibernate چیه خب توی حالت sleep سیستم شما همیشه باز می مونه و اگه از لپ تاپ استفاده کنید خیلی سریع شارژتون رو هدر می ده. اما خوبیه sleep اینه که وقتی می خواین سیستم تونو دوباره روشن کنید دیگه نیازی نیست منتظر صفحه ی بوت بمونید و مستقیم وارد lock screen می شید.اما بدیش اینه که اگه دستتون به موس یا کیبورد بخوره سیستم دوباره روشن می شه و دردسر های خودشو داره L

اما داخل hibernate اوضاع یکم فرق می کنه و وقتی شما سیستم تون رو روی این حالت قرار می دین سیستم شما فعالیت های شما(مثه برنامه هایی که فعال هستن و …) رو ذخیره می کنه و سیستم رو کاملا خاموش می کنه . خب تو این حالت باید دوباره منتظر باز شدن سیستم باشید اما دیگه شارژ هدر نمی ده.

مثلا شما دارید روی یک پروژه کار می کنید و می خواین مدتی از سیستم خودتون دور بشید(مثلا یک هفته)خب در این صورت یا باید همه چیو دستی ذخیره کنید و همه ی برنامه ها رو ببندید و… پس اینجاست که باید یه حرکت حرفه ای بزنیدJ شما باید از hibernate  استفاده کنید.

خب حالا که فهمیدید hibernate به چه دردی می خوره (البته امیدوارم) چه طوری باید اونو فعال کنیم.

خب این کارخیلی سادست فقط کافیه وارد control panel بشید و گزینه ی power option رو بزنید(اگه این گزینه رو نمی بینید باید از اون بالا view by رو روی حالت large icon قرار بدید.)

حالا باید بر روی گزینه ی choose what the power button do کلیک کنید.

حالا گزینه ی change settings that are currently unavailable انتخاب کنید.

و حالا تیک گزینه ی Hibernate رو بزنید و save changes رو بزنید.

پایان……

Hibernate  فعال است

شاید بخواهید مطالب زیر را نیز بررسی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *